środa, 13 listopada 2013

Umowa OC - rozwiązanie przy sprzedaży auta, odzyskanie składek, przepisanie ubezpieczenia.

Witam, w dzisiejszym artykule poruszę sprawę ubezpieczeń OC. Wytłumaczę: Jak rozwiązać umowę OC przy sprzedaży auta? Gdzie zgłosić sprzedaż auta? Jak odzyskać zapłacone składki OC? W jaki sposób dokonać rekalkulacji składki i przepisać umowę na siebie? Ile mam czasu na zerwanie OC właściciela auta? To tyle krótkiego wstępu poniżej konkretne odpowiedzi na pytania.Kiedy sprzedajesz auto ustal z kupującym co robicie z OC. Masz dwa wyjść:
- kupujący podpisuje umowę którą rozwiązuje OC, dzięki czemu Ty możesz odzyskać nie wykorzystane składki
- kupujący przejmuje OC z autem i decyduje sam czy je zostawi czy zrezygnuję
Druki związane z wypowiedzeniem OC oraz adresami gdzie należy je wysłać znajdziesz w internecie.
Jeśli kupiłeś auto z OC to zgłoś się do tego ubezpieczyciela i poproś o rekalkulację składki, którą porównasz z ofertą na rynku - w ten sposób wybierzesz najlepszą opcję.

Sprzedaż auta zawsze zgłaszasz w urzędzie komunikacyjnym oraz następnie idź  z umową kupna-sprzedaży do ubezpieczalni i zgłoś jego sprzedaż. Od tej pory temat sprzedaży został załatwiony. UWAGA - po sprzedaży jak najszybciej zgłoś ten fakt do ubezpieczalni, ponieważ w razie wypadku koszty będę pokrywane z Twojego OC.

Aby odzyskać zapłacone składki OC należy poprosić nowego właściciela, aby podpisał wypowiedzenie umowy OC, następnie je wysłać i złożyć wniosek o zwrot niewykorzystanej składki.
W internecie znajdziesz odpowiednie gotowe pisma takie jak to: http://goo.gl/6MSI5F

Obecnie po zmianie przepisów nie ma ograniczenia terminu związanego z wypowiedzeniem OC. Umowę możesz wypowiedzieć kiedy chcesz, dopóki nie będzie przepisana na Ciebie.

Polecane strony www:
http://www.youtube.com/watch?v=9LoYHrGGzTcBrak komentarzy:

Prześlij komentarz