poniedziałek, 29 lipca 2013

Dekodowanie, rozkodowanie VIN Peugeot, Citroen

Witam w dzisiejszym wpisie podam link do strony która umożliwi rozkodowanie informacji zawartych w VIN-ie auta marki Peugeot i Citroen. podpowiem na jakie informacje szczególnie zwróci uwagę oraz gdzie jeszcze warto sprawdzić numer VIN auta. W tym wpisie znajdziesz: adres strony www z dekoderem VIN Peugeot oraz Citroen, dowiesz się jak ustrzec się podstawowych błędów przy sprawdzaniu auta,  na co zwrócić uwagę.Zacznijmy od najważniejszego - dekoder VIN Peugeot i Citroen (kliknij). klikając w ten adres wystarczy że wpiszesz w okno wyszukiwarki swój VIN a program rozkoduje informacje w nim zapisane. Czasami się zdarza, że wyszukiwarka nie działa za pierwszym razem, wtedy należy wpisać ponownie numer VIN i czekać na dane o aucie.Jeśli mamy ciągle problem z rozkodowaniem numeru VIN bardzo prawdopodobne, że numer który otrzymaliśmy jest nieprawidłowy. Jest to bardzo częsta praktyka nieuczciwych handlarzy samochodów. którzy podają błędny VIN lub przekazują numer nie od tego auta. Najlepiej spisać VIN dowodu rejestracyjnego i sprawdzić go w miejscu wybicia na nadwoziuPAMIĘTAJ każdy VIN składa się z 17 znaków. 


Po otrzymaniu rozkodowanego VIN-u pierwsze co powinieneś zrobić to sprawdzić model oraz kolor nadwozia, a następnie przejść do wyposażenia. Jeśli pojawią się jakieś różnice, powinieneś dopytać w serwisie czy Twoje auto miło zamontowany dany element wyposażenia. 

Po VIN-ie dojdziemy jaki mamy układ wtryskowy w naszym dieslu oraz czy mamy filtr DPF. Informacje tego typu z najdziemy w kategorii Zasilanie Silnika. W przypadku FAP-a wyświetli się nam pozycja  ''FILTR CZĄSTEK (FAP)'', a dla układu wtryskowego - WTRYSK SYSTEM WTRYSKU BOSCH/SIEMENS/DELPHI. Warto wiedzieć że mając filtr FAP w starszym aucie należy się liczyć z jego regeneracją lub usunięciem (koszt około 1000 zł) oraz pamiętać że pomiędzy wymienionymi producentami wtrysków są duże dysproporcje cen regeneracja BOSCHa 300 zł wtrysk, SIEMENS - nie podlega regeneracji.

Mając numery nadwozia (VIN) warto się udać z nimi do serwisu w celu sprawdzenia co było naprawiane w ramach gwarancji. Dostęp do całej historii serwisowej auta dostaniemy w miejscu jego serwisowania.

PS. Jeśli masz jakieś pytania lub masz problem z uzyskaniem historii serwisowej swojego Citroena lub Peugeota skontaktuj się ze mną 
692534224 lub mail j.tomczak21@gmail.com. Koszt sprawdzenia auta będzie niewielki, a Ty będziesz miał pewność co do jego oryginalnego przebiegu. Sprawdzam auta sprowadzone z zagranicy (Niemcy, Francja), weryfikuje przebiegi oraz historie serwisowe z dokumentów auta.4 komentarze:

 1. Z uwagi na dużą ilość zapytań http://services.prosoftware.pl/pvin//
  - podana strona nie jest w stanie rozkodować wszystkich VIN oraz miewa gorsze dni kiedy po prostu nie działa. Proszę próbować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Korzystałem z usług już kilkukrotnie i jestem zadowolony. Informacje z zagranicznych stacji diagnostycznych są wiarygodne - podany przebieg, data, akcje serwisowe, w przypadku auta z Francji nawet więcej wpisów. Miłe zaskoczenie gdy auto krajowe nie miało żadnych wpisów propozycja zwrotu środków lub darmowego sprawdzenia kolejnego numeru VIN.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem na etapie kupna samochodu. Na informacje o możliwości sprawdzenia samochodu przez pana Jarka wpadłem przypadkowo. Postanowiłem napisać i zapytać o możliwości sprawdzenia samochodu którego kupnem jestem zainteresowany. Bardzo szybko otrzymałem odpowiedź, podałem Vin i w nie długim czasie otrzymałem auto raport o pojeździe w którym podane były przebiegi z akcjami serwisowymi. Gorąco
  polecam. Osoba godna polecenia no i przede wszystkim można kupić samochód z autentycznym przebiegiem. Jeszcze raz polecam i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo polecam usługi proponowane przez p. Jarosława Tomczaka, w moim przypadku po dostarczeniu wszystkich dokumentów, samochód który chciałem zakupić był sprawdzony w ten sam dzień w każdych możliwych warsztatach, serwisach salonach, o dziwo brak śladu, dlatego odpuściłem zakup, pan Jarosław pomimo swojego wkładu, czasu ze względu na brak informacji o samochodzie oddał całą kwotę, bardzo polecam !

  OdpowiedzUsuń