środa, 7 sierpnia 2013

10 powodów dla których warto kupić auto z Francji

Dzisiejszy wpis postaram się żeby był konkretny i zwięzły. Opiszę 10 głównych powodów dlaczego warto zainteresować się w szczególności autami z Francji. Przedstawię w skrócie wszystkie zalety zakupu auta pochodzącego z tego kraju. W tym artykule znajdziesz informacje: 10 powodów dla których warto kupić auto z Francji. Zalety samochodów z rynku Francuskiego. Jak sprawdzić przebieg auta z Francji? Na co zwracać uwagę podczas oględzin auta Z Francji? Kilka nieprawdziwych stereotypów dotyczących aut z Francji. Zapraszam do dalszej części wpisu.1. Auta z Francji są tańsze niż odpowiednik z krajów niemieckojęzycznych.Wynika to z faktów, że spora część tych samochodów trafi do polski jako uszkodzone. Najczęściej są kupowane na aukcjach ubezpieczycieli lub autohandlach na terenie Francji. Auta bezwypadkowe są również tańsze od odpowiedników niemieckich, ceny są lepsze w zależności od rocznika,wyposażenia i marki od 10 do nawet 30%. Auta sprowadzane z Francji zawsze przyjeżdżają zorganizowanymi transportami 6-8 aut, import na małą skalę 1, 2 auta właściwie się niespotykań.

2. Francja to ogromny rynek samochodów.

Francja to 3 rynek pod względem zakupu aut nowych w UE. Jest to kraj posiadający własne popularne marki samochodów takie jak: Renault, Peugeot czy Citroen które maja ponad 50% udział w rynku.

3. W Francji istnieje łatwo sposób zweryfikowania przebiegu auta na podstawie przeglądu technicznego.
W Francji każde auto podlega przeglądowi technicznemu co 2 lata na którym zapisywany jest przebieg auta oraz jego usterki. Szczegółowy artykuł na tent temat tutaj.

4. W Francji auta robią mniejsze przebiegi niż w Niemczech.W Francji dzienne przebiegi są dużo mniejsze niż te pokonywane przez niemieckich kierowców. Charakterystyka tych przebiegów jest podobna do tych z Polski, gdzie codziennie pokonuje się krótki dystans do pracy, plus zawozi się dzieci do szkoło. Rzadko kiedy Francuz decyduje się na długie do jazdy do pracy, raczej stara się zaoszczędzić czas na dojazdach.5. Francuzi nie kalkulują tak często wyboru pomiędzy dieslem i benzyną. 
W Francji nie ma tak jak w Niemczech podatku ekologicznego od posiadanego samochodu - nie robi się badania spalin. Diesla często się wybiera, ponieważ mniej pali oraz ma przyjemniejsza charakterystykę. Francuscy producenci słyną z udanych silników wysokoprężnych HDI i dCI.

6. Francuzi zarabiają dosyć dobrze, stać ich na serwis aut.
Zarobki nad Sekwaną kształtują się na poziomie 111,3% średniej UE
. Minimalna płaca we Francji to 1398 euro brutto miesięcznie, jednak specjaliści mogą zarobić nawet 2800 euro netto.  Podsumowując osoby zarabiające najmniej tak zarabiają ponad 4 razy więcej niż w PL, a koszty życia nie są tak wysokie aby zniwelować tą różnice. Wydatki na serwis są dla francuza dużo mniej dotkliwe niż dla Polaka. To że auta często maja przytarte zderzaki jest czymś normalnym i nie ma tu powodów do obaw o jakieś większe zaniedbania.

7. System oznaczenia części samochodowych.
Najczęściej znakowane są szyby, pojawia się tam dodatkowy wypiaskowany numer, który potwierdza oryginalność szyby (taki sam na każdej szybie). Szybę można dobrać po roczniku, ale nigdy nie będzie zawierała numeru identyfikacyjnego.

8. Duży wybór wśród aut francuskich marek.
Auta z marek francuskich mają ponad 50% udział w rynku.
Na miejscu można znaleźć wiele ciekawych propozycji limitowanych wersji: Renault RS, Peugeot Roland Garros oraz małych kabrioletów

9. Francja to dość popularny kierunek handlarzy.Auta z Francji są przywożone z sprawdzonych źródeł, handlarze doskonale wiedza czego mogą się tam spodziewać, regularnie pokonują trasę Polska- Francja. Nie ma problemu z uzupełnieniem dokumentów, wystawieniem francuskiej FV.

10. Łatwość w tłumaczeniach dokumentów.Z uwagi na dużą popularność tych aut nie ma problemu z tłumaczeniem dokumentów w języku francuskim oraz rozpoznaniem ich legalności. Więcej info. na ten temat w tym artykule.

Podsumowując jeśli jesteś wstanie przeboleć przytarte zderzaki (nie jest to reguła), szukasz auta w atrakcyjnej cenie i jest to Renault, Peugeot lub Citroen śmiało możesz decydować się na auta z Francji.

Polecane artykuły:
Sprawdzanie historii, przebiegu auta z Francji.
Tłumaczenie francuskiego dowodu rejestracyjnego - znaczenie pól.

Jak obliczyć akcyzę za sprowadzone auto? Ile zapłacę opłat za samochód?

1 komentarz:

  1. Bardzo cenne informacje, napisane krótko i przejrzyście. Dzięki :)

    OdpowiedzUsuń