niedziela, 21 lipca 2013

Przegląd okresowy w Francji - weryfikacja przebiegu, sprawdzanie historii auta Francja.

Dzisiejszy wpis będzie odnosił się do artykułu, który ostatnio opublikowałem na swoim blogu: warsztatvw.blogspot.com Pisałem w nim na temat przeglądów technicznych w Francji oraz korzyści które wynikają z weryfikacji dokumentów pochodzących z tych badań.

W skrócie pisząc, jeśli jest zainteresowany zakupem auta z Francji to w łatwy i szybki sposób jesteś wstanie sprawdzić jego ostatni przebieg odnotowany na badaniu technicznym (przeprowadzane co 2 lata). Mając dokumenty z przeglądu fakturę, raport możesz się skontaktować z stacją przeprowadzającą badanie i potwierdzić oryginalność przebiegu.

Co zrobić w sytuacji kiedy nie mam dokumentów z francuskiego przeglądu?
Auta które ostatni przegląd miały wykonane po 01/2011 roku jeździły z nowym rodzajem winietki który zawiera nr. identyfikacyjny stacji przeprowadzającej badanie. Właśnie po tym numerze możesz namierzyć interesującą Cię stacje.

Nowy rodzaj winietki obowiązujący od 01/2011 w Francji. Jeśli auto jej nie ma  jest duże prawdopodobieństwo korekty przebiegu auta. Na terenie Francji właściwe wszystkie auta mają za szybą winietkę (starą lub nowego typu), jej brak naraża na częste kontrole drogowe. Auta, które jeżdżą bez nalepek to auta nowe (do 4 lat), które nie miały robionego badania technicznego.

Stara winietka nie zawiera info. o stacji diagnostycznej, ale jeśli jest to dobry znak - sprzedawca nie ma nic do ukrycia (albo jest słabo poinformowany :). Aby potwierdzić przebieg auta z przeglądu potrzebujemy informacje o nr. rejestracyjnych auta, numerze VIN oraz sieci w której było wykonywane badanie. Mając takie info. możemy przystąpić do poszukiwań naszego diagnosty.

Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami dotyczącymi przeglądów technicznych na terenie Francji zajrzy na mojego bloga: Sprawdzanie historii, przebiegu auta z Francji.

Jeśli zależy Ci na czasie i chciałbyś sprawdzić wybrane auto na terenie Francji skontaktuj się ze mną: Jarosław Tomczak - j.tomczak21@gmail.com, tel. kom. 693 968 455

2 komentarze:

  1. Z własnego doświadczenia wiem, że samochody pochodzące z Francji oraz Szwajcarii są ogólnie w dużo lepszym stanie technicznym niż te np. Z Niemiec. Nie są także tak kręcone i nie mają tak wybitego zawieszenia.

    OdpowiedzUsuń