niedziela, 20 listopada 2016

Porównanie rejestratorów samochodów - wybór najlepszego na rynku

Witam,
w dzisiejszym artykule chciałbym przytoczyć wyniki testu na najlepszy rejestrator samochodowy który został opublikowany w Tygodniku Motor numer 6 z 2016 roku.
W teście wzięło udział 8 rejestratorów w cenach od 80 do 1350 zł.
Klasyfikacja według wyników:
1. Mio Mivue 688
2.Blackvue Dr650GW- 1Ch
3. Garmin Dash Cam 35
4. Mio mivue 608
5. NavRoad my Cam HD pro
6. NavRoad my Cam HD next
7. Media-tech u-drive Dual
8. Media-Tech U-Drive Dual 4056
9 SmartGPS DVR-105


Zwycięzca testu w kategorii największe możliwości zostało Mio Mivue 688. 
Zapewnia kierowcy świetną jakość nagrań zarówno w dzień jak i w nocy.  Posiada  funkcje ostrzegania o potencjalnych kolizji czy alarm ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu - sam jestem ciekaw jak to działa w praktyce. Minusem jest wysoka cena od 730 zł (Allegro)

W kategorii najlepsza jakość do ceny wygrał NavRoad my Cam HD next (cena od 169 zł)
Kamera jest bardzo dania, przy czym oferuje niezłej jakości obraz. Nie ma dodatkowych, czesto niepotrzebnych funkcji - jest to prosty w obsłudze rejestrator.  Problemy z czytelnością np. tablic rej pojawiają się przy słabym oświetleniu - u konkurencji wygląda to podobnie.

Na co warto zwrócić uwagę kupując rejestrator samochodowy:
-   rozdzielczość 1920 na 1080 jest ważna natomiast w praktyce sprzęt o tych samych parametrach może działać bardzo dobrze jak i bardzo słabo
- GPS - pozwala zapisać prędkość i położenie auta (pomocne w sporach z policją)
- czujnik ruchu umożliwia samoczynne rozpoczęcie nagrywania po wykryciu ruchu przed obiektywem pozwala na zapis na przykład stłuczki na parkingu pod nieobecność właściciela
- sensor wstrząsowy zachowuje nagranie po odnotowanym uderzeniu,pomocne przy ustalaniu szczegółów wypadku
-  kąt widzenia im większy tym kamera widzi lepiej


Z testu jednoznacznie wynika, że za dobry sprzęt trzeba zapłacić sporo więcej niż kilkadziesiąt złotych. Najtańsze urządzenia na rynku nie zapewniają kierowcy żadnej ochrony z uwagi na brak szczegółów. Test pokazał jednocześnie, że już za niecałe 200 zł można kupić kamerę która dobrze pełni funkcję rejestratora jazdy daje dość przyzwoitą jakość nagrań zarówno w dzień jak i w nocy. Dla bardziej wymagających, szczególnie osób jeżdżących samemu w nocy rekomenduje się zakup rejestratorów z dużo lepszą optyką. Jest to wydatek od 800 zł w górę.

Osoby zainteresowane szczegółami testu rejestratorów odsyłam do nr 6/2016 Tygodnika Motory w którym dziennikarze przeprowadzili rzetelny test kamer pokładowych.

Pozdrawiam,

1 komentarz:

  1. Brawo dla autora za artykuł.
    Natężenie ruchu w naszym kraju, co raz bardziej wzrasta a co się z tym wiąże ? więcej wypadków, kolizji itp. Cena może niektórych odstrasza, ale gadżet naprawdę przydatny, nie głowimy się wtedy po czyjej stronie leży wina, bo winny zawsze musi być, czy tego chce czy nie. Sam osobiście jeżdżę z rejestratorem i powiem Wam że pewniej się czuje. Podsumowując chyba warto mieć takie małe cacko na wyposażeniu auta.

    OdpowiedzUsuń