niedziela, 16 listopada 2014

Wymagania sprzętowe Renault CAN CLIP (SAMOUCZEK Pierwsze Kroki Renault CLIP)

Cześć,

wiele osób pewnie się zastanawia jakie wymagania musi spełnić komputer, aby  Renault CLIP mógł sprawnie i poprawnie działać. Generalnie sprzęt nie ma wysokich wymagania, najlepiej zastosować dla niego klikuletniego laptopa - warto aby miał dobrą baterię, która przyda sie w czasie wykonywania pomiarów dynamicznych.


WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
Procesor minimum Intel Celeron / Pentium III 400 MHz 128 MB RAM
- port USB 1.1 (USB 2.0 zalecany)
System operacyjny XP (z SP2)


Myślę, że twój laptop spełnia te parametry z dużym zapasem. Problem przy nowszych komputerach to system operacyjny Windows 7 - nie łatwo na nim odpalić CLIPA, szczegóły znajdziesz w Internecie.

Z mojego punktu widzenia, czyli osoby która używa tego sprzetu do naprawy auta, a nie tylko do kasowania błędów, nie wyobrażam sobie aby pracować na tym samym laptopie który wykorzystuje w biurze. Problem to oczywiście warunki w jakim się pracuje w warsztacie: wilgoć, brud, wachania temperatur, ryzyko upadku lub zadrapania. Przy biurku używam jednostki o przekontnej 17 cali, a do diagnostyki w pełni wystarcza mi 15 cali.


Na przykładzie sprzetu, który sam wykorzystuje do pracy opiszę jak u mnie wygląda praca z CLIP-em.

Laptop DELL D620
Procesor dwurdzeniowy Intel Centrino Core 2 Duo / Core Duo 2x1,66GHz
Pamięć RAM DDR2 1GB
Dysk twardy HDD 40GB
Napęd optyczny DVD combo odczyt CD/DVD, nagrywanie CD
Bezprzewodowa karta sieciowa Wi-Fi tak
Matryca TFT 14" 1280x800
Bateria - kupiłem nową koszt 60 zł

Tak jak widzicie wybór padł na DELL-a D620, ponieważ jest do lider rynku w segmencie sprzetu do diagnostyki samochodowej. Trochę już pracuje na tym laptopie i jestem zadowolony - nigdy nie było problemów z stablilnością jego działania. Szukajcie wersji z Windows XP. Koszt takiego używanego laptopa to około 400 zł- 500 zł.

PS. Jesli jesteś zainteresowany zakupem Renault CAN CLIP lub po prostu szukasz osoby która wykona dla Ciebie profesjonalną i szczegółową diagnostykę skontaktuj się ze mną. W sprawie zamówień oraz diagnostyki CLIP-em pisz na adres: renoclip@gmail.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz